דוב גריזלי

(Grizzly Bear)

ק"ג

180-680

גודלו של זכר ממוצע:

דוב גריזלי בוגר ועומד יכול להגיע לגובה של עד 3 מ' במקרים חריגים אך לרוב יגיע לגובה של כ- 2-2.5 מ'.

משקל של זכר ממוצע:

מידע כללי

דוב הגריזלי (דוב חום באלסקה) או בשמו המדעי North American Brown Bear נפוץ בצפון אמריקה בעיקר באלסקה, בריטיש קולומביה ובמספר מועט של מדינות בארה"ב. במערב קנדה ובמיוחד בבריטיש קולומביה ויוקון ישנם בערך 25,000 דובים, באלסקה כ-30,000 דובים ובשאר מדינות ארה"ב כ- 1,500 בלבד. נקבות הגריזלי יכולות להגיע למשקל של עד 180 ק"ג והזכרים יכולים אפילו להגיע למשקל כפול מזה. צבעם של הדובים נע בין חום לחום כהה על סף השחור ולכן לפעמים עלולים להתבלבל בינם לבין דובים שחורים. ניתן לזהות את דובי הגריזלי לפי הגיבנת האופיינית שיש להם בגב. קשה לטעות כאשר מזהים גיבנת זו. במהלך חודשי הקיץ צוברים הדובים כמה שיותר שומן לקראת החורף. במהלך הסתיו תופסים הדובים דגי סלמון ואוכלים רק את העור ואת המוח שלהם וזאת מכיוון שהם עשירים ביותר בשומן. במהלך חודשי החורף (5-7 חודשים) נכנסים הדובים לשנת חורף במערת שלג (רק במקומות קרים. הדובים שחיו על החוף בקליפורניה לא נכנסו לשנת חורף). הדובה נכנסת להריון בכל שנה שנייה ויכולה להמליט 1-4 גורים השוקלים כל אחד כ-450 גרם בעת ההמלטה. הגורים נולדים במערת השלג במהלך החורף ויונקים מהאמא עד רגע היציאה מהמעורה. לאחר שמתו או גדלו הגורים יכול לקחת לדובה יותר משלוש שנים להתחיל להמליט שוב. במקרים מסוימים עלול הזכר להרוג את הדובים על מנת להזדווג עמה ולכן מגוננת האם על הגורים כ 3-4 שנים לפני שהם עוזבים אותה לדרכם.

מזון

מה עושים בעת התקלות חזיתית

דובי הגריזלי הם אוכלי כל. הם ניזונים משורשים, פירות יער, צנוברים, צמחים שונים, גוויות של חיות, טורפים חיות שונות כמו אייל וכמובן דגים דגי סלומון. הדובים הנמצאים לאורך רכס הרי החוף הקנדי ובאלסקה לרוב גדולים יותר מדובי הגריזלי בהרי הרוקי הקנדיים וזאת מכיוון שהם ניזונים הרבה מאוד מדגי סלמון שמנים ועסיסיים.

מקרה של מפגש עם דב גריזלי יש לשמור על הכללים הבאים: א. במידה וישנו דוב על מסלול ההליכה, אל תתקרבו אליו, אל תנסו להפחיד אותו או להבריח אותו. ב. עמדו אחד לצד השני על מנת להראות גדולים ככל הניתן. ג. לא לברוח ולא לעשות תנועות חדות. אם תשארו רגועים, גם הדוב יישאר רגוע. ד. במידה והדוב חוסם את הדרך או שתחכו שהוא יזוז או שתחזרו אחורה ותוותרו על המסלול הזה. ה. במידה ואתם רואים דוב מהרכב או לא על השביל, אל תנסו להתקרב אליו. הישארו במקומכם ותצלמו מנקודה זו. כנ"ל לגבי חיות אחרות.

מידע נוסף ניתן למצוא כאן:

http___pluspng.com_img-png_logo-booking-
Rentalcars.com_Wordmark_RGB_PNG_Format_e

0545520018      info@nuktessli.com

  • Black Facebook Icon
  • Instagram Social Icon
  • Black YouTube Icon

נמצא ליד העיירה Nimpo Lake, במחוז בריטיש קולומביה שבמערב קנדה