זאב אפור

(Gray Wolf)

elk-1149829_1920.jpg

ק"ג

23-60

משקל של זכר ממוצע:

גודלם של הזאבים הם כשל כלב גדול. אורכם מגיע לכ- 1-1.5 מ' כאשר כשליש מאורכם הוא הזנב.

גודלו של זכר ממוצע:

מידע כללי

black-bear-50293_1280.jpg
black-bear-50293_1280.jpg

הזאבים חיים וצדים בלהקות. הלהקה מורכבת לרוב במזכר, נקבה וצאצאיהם. להקה ממוצעת של זאבים נעה בין 5 ל 11 פרטים בלהקה. לפעמים בלהקה יהיו 2-3 משפחות כאלו. ישנן להקות מתועדות שהגיעו אף ל 42 פרטים. הזאבים הם חייב מאוד טריטוריאלית, כאשר כל להקה חייה בשטח שלה. לעיתים נדירות מאוד, יגיעו הלהקות לקצוות השטח על מנת לצוד וזאת מחשש מלהקות יריבות. יללות הזאבים הן לרוב עלמנת לאסוף את הלהקה לפני או אחרי צייד, כאמצעי אזהרה או על מנת לאתר אחד את השני בטריטוריה חדשה או מז"א בעייתי. לזאבים אוייבים רבים כגון דובי הגריזלי. אין זה נדיר שזאבים ודובים נלחמים על גוויה של טרף. לרוב ינצחו הדובים אך בהגנה על המחילות שלהם, ינצחו לרוב הזאבים. במפגש עם שועלים ותנים, ינצחו לרוב הזאבים ובמקרים מסויימים אף יהרגו אותם.

מזון

המזון העיקרי של הזאבים הוא איילים בגודל בינוני. למרות זאת, הם אינם טורפים בררנים ולכן הם ניזונים לעיתים גם מחיות קטנות יותר כמו מכרסמים שונים, ציפורים, שועלים ואיפלו צפרדעים, לטאות, נחשים ופרחים טורפים.

מה עושים בעת התקלות חזיתית

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/5

תקיפות בני אדם ע"י זאבים הינן נדירות ביותר. מקרים כאלו עלולים לקרות כאשר הזאבים נמצאים במקרי רעב ובמצבי קיצון. בצפון אמריקה, בין השנים 2005-2010 נטרפו רק שני אנשים בכל היבשת. הזאב הוא חייה מאוד "ביישנית" וזה מאוד נדיר לראותם. במדיה ואת מטיילים עם כלב באזורי מחייה של זאבים, השתדלו לטייל עם כלב קשור כך שלא יכול להתרוצץ סביב. במידה ופגשתם זאב, השתדלו להראות גדולים ואל תגיבו בפתאומיות. לכו אחורה לאט לאט והפגינו ביטחון ושלווה. במידה וישנו זאב העוקב אחריכם או מביע אגרסיביות, הגיבו באגרסיביות חזרה, זרקו אבנים, עצים ותפגינו ביטחון. אל תברחו .

מידע נוסף ניתן למצוא כאן: