התניידות

מערב קנדה משתרעת על שטח עצום, כאשר האטרקציות מפוזרות על פני כל שטחה. ננסה לעשות את החיים שלכם קלים יותר ע"י הסבר קצר וקולע על האופציות העומדות לפניכם.

נהיגה ברכב פרטי

באזור כזה גדול (יותר מפי 50 מגודל מדינת ישראל)ישנם אינסוף מסלולי הליכה. חלקם יפים וחלקם עוצרי נשימה באופן שבו פשוט אסור לפספס.

בעמוד זה תוכלו למצוא את המסלולים המרגשים ביותר. מידע נוסף

נהיגה בRV - ואן

מערב קנדה שופעת במגוון רב של חיות בר: דובי גריזלי, דובים שחורים, לוויתנים, כלבי ים, פומות, איילים, מוס, נשרים ועוד. בדף זה תוכלו למצוא מידע על כל אחת מהחיות. כיצד להתנהל מולן ואיפה ניתן למצוא אותן. מידע נוסף

טיסה

דרך נוספת לעבור מאזור לאזור הוא באמצעות טיסה.

החברות הגדולות, Air Canada, West Jet, וכו' מבצעות את מירב הטיסות אל קלגרי, אדמנטון, וונקובר וויקטוריה. כמו כן הן מבצעות את מירב הטיסות בין הערים הללו. טיסות אלו ניתן להזמין דרך האתרים של החברות או דרך אתרי הטיסות הריגילים כמו: Kayak, Pricline וכו'.

בנוסף לכך ישנה חברה נוספת, Pacific Coastal, המבצעת מגוון רחב של טיסות מוונקובר אל מגוון רחב של יעדים כגון: טופינו, ויקטוריה, וויליאמס לייק, קמפסל ריבר ועוד. רצוי להזמין את הטיסות האלו מראש מאחר והן מתייקרות ככל שמתקרבים למועד הטיסה. הטיסות יוצאות מהטרמינל הדרומי בנמל התעופה הבין לאומי של וונקובר.

אם אתם מחפשים קצת גיוון, ישנן טיסות במטוס ימי היוצאות ממש מדאון טאון וונקובר לחוף המזרחי של וונקובר איילנד. טיסות אלו אומנם מעט יקרות יותר אך הן אינן מצריכות נסיעה לשדה התעופה הנמצא מחוץ לעיר והן חוויתיות בהרבה מאחר ומדובר במטוסי ים קטנים.

מעבורת

על מנת לעבור להגיע לוונקובר איילנד ניתן לקחת מעבורת היוצאת ממספר נקודות לאורך החוף המערבי של בריטיש קולומביה ומגיעה למספר יעדים לאורך החוף המזרחי של וונקובר איילנד. כמובן שניתן לעלות על המעבורת ברגל או עם הרכב.

רוב מסלולי המעבורת פועלים מספר פעמים רב ביום ומהווים את כלי התחבורה הזול והמעניין ביותר להגיע לוונקובר איילנד. רוב מסלולי המעבורת ייקחו אתכם דרך מספר איים נהדרים ותזכו לשייט חוויתי.

באזור וונקובר ישנם שני טרמינלים (צפונית ודרומית לעיר) המגיעים לויקטוריה, נאנימו ועוד.

יש לציין כי רצוי להזמין מראש את המעבורת המחברת בין פורט הארדי (Port Hardy) בצפון וונקובר איילנד לבין בלה קולה (Bella Coola) הנמצאת בקצה המערבי של כביש 20 מאחר והיא פועלת 3-4 פעמים בשבוע ומתמלאת מהר מאוד.

עוד פרטים ניתן למצוא באתר החברה - BC ferries.

אוטובוסים ורכבות

החל מאוקטובר 2018, חברת האוטובוסים המרכזית הפסיקה לפעול בבריטיש קולומביה למעט הקו המחבר בין שדה התעופה בסיאטל לשדה התעופה בוונקובר. לכן, ההתניידות באמצעות אוטבוס הפכה למסובכת בהרבה. חברת Rider Express החלה לתפוס את מקומה של החברה הקודמת אך מגוון הקווים קטן בהרבה.

כרגע ישנו קו יומי פעם ביום מוונקובר לקמלופס העוצר בדרך במספר מקומות וקו של פעם בשבוע המחבר בין וונקובר לקלגרי ועוצר בדרך בבאנף. קווים נוספים אמורים להתווסף בחודשים הקרובים.

תוכלו למצוא פסי רכבת כמעט בכל מערב קנדה אך ברובם הם משמשים לרכבות משא. ישנן מספר קווי נוסעים אך הם אינם משמשים כתחבורה ציבורית ויותר כחוויה. ישנו קו המחבר בין ג'ספר לפרינס ג'ורג'.